.

ФДУ Силиконска Гума Тек со Висока Темп Лепило - 60A - 1/32 Дебела x 36 Широк x 30 ft. Долго

ФДУ Силиконска Гума Тек со Висока Темп Лепило - 60A - 1/32 Дебела x 36 Широк x 30 ft. Долго

DEN 1608.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Облик : се Тркалаат; Материјал : Силикон ; Одделение : Храна; Durometer : 60 A; Поддршка Тип : Висока Темп Лепило.Дебелина : 1/32"; Width : 36"; Должина : 30 ft.Боја : Црвена; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 700 psi; Издолжување : 4; Солза Сила : 17 N/mm; Компресија на Сет : 0.2; Густина : 1.25 g/cm3. Температурата Опсег : -80° до 500° F; Лепило Температура Опсег : -100° до 500° F; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 МОБ 607, ФДУ 21 CFR 177.2600, МИЛИ-A-A-59588 Тип 2 A & 2 B.Оваа формулација може да издржи највисоките температури и нуди најниска компресија во однос на другите наши силикони соединенија.Тоа е исто така се направени на ФДУ жалбата материјали за храна, пијалаци и фармацевтски апликации.Силиконски има одлична атмосферски својства.

Особините