.

FOIIOE Батерија LED Armband Отворено Спортски Безбедност Предупредување Висока Видливост Работи Светла за Тркачи Рефлексивни Работи Опрема светне за Мажи/Жени/Деца

FOIIOE Батерија LED Armband Отворено Спортски Безбедност Предупредување Висока Видливост Работи Светла за Тркачи Рефлексивни

DEN 247.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

☑200m Растојание Предупредување во текот на Ноќта:Оваа armband е опремена со LED и TPU светлината цевка во тенок најлон webbing да се осигура безбедноста на трчање, велосипедизам, пешачење, одење на кучето и други спортови. ☑Usb Полнење Копчето Батеријата:акумулатори се повеќе еколошки, заштеда на време и пари секој пат кога ќе одам до продавница. ☑Долго Чекање:за Разлика од другите armband светла кои треба да се наплаќа по секоја операција, нашите батерија капацитет за складирање достигне 3-4 часа, и едно полнење може да трае и една недела. ☑Прилагодливи Велкро Големина:должината на овој armband е 11-16 инчи, и може да се прилагоди со Лепенка за да ги собере различни големини на оружје.Една големина им одговара на децата да силна biceps мажите. ☑Широко Применливи:Тоа е широко се користат во ниска видливост услови, како што се дожд, магла, темнината, облачно, и ноќта.На зглобовите, зглобови и рацете се погодни за возрасни и деца.Карактеристики:Вкупна должина : 35 cm (13.8 во.)Прилагодлива должина : 28-32 cm (11.2-12.8 во.)Достапни бои : Blue Material : најлон webbing + рефлексивни лента + LED лента осветлување.Од водоотпорен материјал обезбедува тоа функционира дури и на дожд, а на лента може да се рефлектираат светлината кога исклучен.3 модели : трепка брзо, бавно да трепка, континуирано светла и исклучување.Батерија : батеријата не треба да се changed Operating време со полни батерии : помеѓу 4 и 5 часа.

Особините