.

OAV Воздух Лежишта OAV006MB Воздух Черупка, 6 милиметри

OAV Воздух Лежишта OAV006MB Воздух Черупка, 6 милиметри

DEN 648.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Притисок на влез .41 Mpa да .68 Mpa (60 до 100 PSI).Радијална Оптоварување Max 12.4 N. Радијална Вкочанетост 2 N/μ м (0.01 кг/μ во).Теренот Момент Max 0.013 N-m (.125 lbs-на).Проток 2.84 SCFH.Низ последниве техничкиот напредок, Воздух Лежишта понуда својствени предности во однос на традиционалните лежишта како и да создаде можност за многу поширок спектар на апликации.Но OAV Воздух лежишта нудат повеќе : интегрирана Воздух Лежишта, Aerospace материјали и стандардизација на производот и докажани резултати во најсложените апликации.На OAV Воздух Черупка е дизајниран за мазна, frictionless линеарно движење, заедно со висока повторливост.Бидејќи имајќи не го направи каков било контакт со вратило, тој нуди голем број на предности, вклучувајќи : без одржување е потребно, бесконечен живот, висока ефикасност, висока прецизност, никаква бучава, итн.На OAV Воздух Черупка е произведен со графит – а porous материјал.Оваа најсовремена технологија овозможува рамномерно распоредени проток на воздух, повеќе капацитет, а повеќе во согласност перформанси.Друга предност на графит е нејзиното природно подмачкување.Ако на снабдување воздух требаше да го исклучи, Воздухот Имајќи ќе продолжи да функционира без оштетување на лого или водич.

Особините