.

Галон Силиконски Калап За Правење Комплет Течни Силиконска Гума Балон За Слободни Проѕирен Јасно Мувла Изработка На Силиконски, За Еднократна Употреба Епоксидна ?

Галон Силиконски Калап За Правење Комплет Течни Силиконска Гума Балон За Слободни Проѕирен Јасно Мувла Изработка На Силиконски,

DEN 2399.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Премиум Силиконски Калап Создавање Материјал - Нашите проѕирна течност силикони е безбедно силиконски материјал, не-токсични и нема мирис, многу флексибилни, мека и јасно.За да додадете боја на вашиот калапи, може да се меша мувла изработка на силиконски со мика во прав за да се создаде шарени мувла!.Лесно Мешање & Фрлаат - Оваа мувла одлуки силиконска гума комплет вклучува дел А и дел Б, мешање односот е 1 : 1. Се прелива Дел А и Дел Б заедно, промешајте силиконска гума темелно за 5 минути за најдобри резултати.Работно време од 5 минути на собна темп.Разни Апликации - Pixiss силикони за мувла на одлуки е многу идеален за уметнички занает, го користите, DIY свој смола калапи, восок калапи, свеќа калапи, се користи за да се направи калапи за смола, восок, сапун, леење, итн.ВНИМАНИЕ : НЕ ГО КОРИСТЕТЕ ОВОЈ СИЛИКОНСКИ КАЛАП ЗА ХРАНА.Ако имате било какви прашања во врска со нашите мувла одлуки за полнење ве молиме да се чувствуваат слободни да се допрат.Смола Мешање Стапови - 20x Pixiss Епоксидна Мешање Стапови за мешање на вашиот смола, дамка, епоксидни, боја и повеќе. 50 Смола Мешање Чаши - 10oz (8oz мерења) за еднократна употреба јасно пластика мерење чаши (PET).Дипломира со мерење читања.Совршен за мешање на бои, дамка, епоксидни, смола и повеќе.Совршена боја мешање првенство.Галон Силиконски Калап За Правење Комплет Течни Силиконска Гума Балон За Слободни Проѕирен Јасно Мувла Изработка На Силиконски, За Еднократна Употреба Епоксидна Смола Мешање Чаши Јасно Пластика 10-Унца 50-Пакет.

Особините