.

SmartKids-2 Европски Квалитет. Рачно изработени Дрвени Зафатен Одбор, Умен Загатки, Брави и Резиња Активност Одбор (Природно - 3)

SmartKids-2 Европски Квалитет. Рачно изработени Дрвени Зафатен Одбор, Умен Загатки, Брави и Резиња Активност Одбор (Природно

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Европски квалитет.Нашата зафатен одбори се направени од дрво и високо-квалитетни, еко-свесни материјали.Сите делови се обезбедени со не-токсични, отпорни лепак и навртки, и насликани со не-токсични, unscented, вода-базирани боја.Ние ги направи сите наши табли со вашето дете безбедноста на ум, кој е зошто сите делови и површини се темелно полиран и сите се заоблени агли за да се спречи повреда.Зафатен одбор основи на Montessori играчка принципи, така што тоа помага за развивање на фината моторика вештини, логично размислување, меморија, mindfulness и креативност.Играчка со уникатна развој на технологија - Montessori.Детето зафатен за долго време (мајка е слободно време).Тоа е совршен подарок за вашето дете роденденска бидејќи тоа ќе ви донесе многу забава и позитивни емоции за долго време.Мерења : 23.6" x 31.5".Зафатен одбор е направен за возраст од 1 години.КЛУЧНИТЕ ПРЕДНОСТИ НА НАШИОТ ОБРАЗОВЕН ИГРАЧКА : 1. Тоа е врз основа на Montessori принципи за природни учење; 2. Тоа се отвора светот на фантазијата и креативни развој; 3. Вашето дете ќе се развие два пати побрзо отколку што се неговите или нејзините врсници; 4. Вашето дете ќе ги подобрат нивните фината моторика вештини 5. Тие ќе откријат основите на логично размислување; 6. Вашето дете ќе се разбере идејата за концентрација и трпение; 7. Родителите ќе добиете многу слободно време; 8. Тоа може да се користи и дома и додека патуваат.

Особините