.

1OO Вати G40 Свет Светилки | Заоблачено Заврши Медиум E26 База 2700K Мека Бела | Dimmable 1OOW 1300 Lumens | Идеален Суета Светилки | Блескаво 10 Парчиња од GoodBulb

1OO Вати G40 Свет Светилки | Заоблачено Заврши Медиум E26 База 2700K Мека Бела | Dimmable 1OOW 1300 Lumens | Идеален Суета

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

ДЕКОРАТИВНИ ОСВЕТЛУВАЊЕ На : 2700 K температура и 100 CRI на овие светилки им овозможи да се произведе топло бела светлина.Бидејќи нашите груби услуга светилки не се јасни, тие се создаде опуштена атмосфера и се идеални за декоративни осветлување насекаде во вашиот дом.Одлично за домаќинство таванот светла, акцентот светилки или тешки-должност светлината кутии.Спајс до секој простор со користење на овие домот светилки во вашата декорација.ЕНЕРГЕТСКИ ЕФИКАСНИ СВЕТИЛКИ : Овие светилки со Good Bulb се 1 OO w дека имаат јасна заврши.Тие се издржливи и одлична за возвишеното мали и големи области.Нашата мека бела светилки се одлични за работа и за одмор.СТАНДАРД МЕДИУМ ЗАВРТКА БАЗА : Овие светилки има стандарден медиум E26 завртка база, што го инсталација бриз!Едноставно инсталирање на сијалицата директно во медиум завртка база додаток или тела.Без комплицирани sockets тука!Со завртка база, E26 база светилки се со помала веројатност да се залепи или пауза во штекер.Изборот на нашите светилки е паметен и лесен избор.РАЗНОВРСНА ОСВЕТЛУВАЊЕ : Good Bulb е блескаво светилки се стилски и функционално, овозможувајќи ви да светне секој простор.Да ги користите на вашиот виси pendant светла за да ги зачувате вашите очи од груби осветлување.Тие, исто така, направи совршен акцент осветлување за вашата бања, суета, лустерот, и толку многу други светлина тела.ДОБРИ ПРИЧИНИ : Купи Светлина.Даде Светлина.Еден на секои седум луѓе во светот живеат без електрична енергија.Дел од секој Good Bulb купување се користи за да се обезбеди соларен погон LED светилки да семејства живеат без електрична енергија.Изборот Good Bulb е одлука да биде светлина во темнината.Заедно, можеме да направиме разлика!.

Особините