.

Дејтонскиот 7AT93 - D/D Компресор w/Моторот 115/208-230 V

Дејтонскиот 7AT93 - D/D Компресор w/Моторот 115/208-230 V

DEN 19537.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

Direct Drive Радијална Сечилото Компресори.Индустриски Компресори и Додатоци.HVAC и Ладење.КОМПРЕСОРИ.Висок Притисок Компресор Со Моторни Тркала Кол (Во.) 10-9/16 CFM @ 0.000-Во.SP - CFM @ 1.000-Во.СП # CFM @ 3.000-Во.СП # 84 велика британија @ 5 Метри Max Влезот Temp (Сте.Ѓ) 180 Max Амбиентниот Temp (F) 104 Напон 115/208-230 1 Фаза 60 Hz Полно Оптоварување Засилувачи 11.8/6.3-5.9 Моторни HP 1 Мотор ВРТЕЖИ во минута 3450 Моторни Куќиште Целосно Ограден Фан-Ладење Моторни Рамка 56 Вратило Кол (Во.) 5/8 Висина (Во.) 20-1/8 Ширина (Во.) 15-5/8 Длабочина (Во.) 14 Влезот Кол (Во.) 6 Празнење Висина (Во.) 4.

Особините