.

Бош PROFACTOR 18V HITMAN GBH18V-45CK24 Hitman Поврзани-Подготвени 1-7/8 Во. СДС-max Ротари Чекан Комплет со BiTurbo Brushless Технологија и (2) CORE18V 8.0 Ах PROFACTOR Перформанси Батерии

Бош PROFACTOR 18V HITMAN GBH18V-45CK24 Hitman Поврзани-Подготвени 1-7/8 Во. СДС-max Ротари Чекан Комплет со BiTurbo Brushless

DEN 22789.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .HITMAN PROFACTOR ПЕРФОРМАНСИ : испорачува corded чекан перформанси за 18 V 1-7/8 Во.СДС-max cordless ротари чекан.СУПЕРИОРЕН ВЛИЈАНИЕ : испорачува 9.3 Ft.-Lbs.на влијанието на енергија (ЕПТА) за максимална ефикасност при дупчење и chiseling.КОМПАКТЕН ДИЗАЈН : тежи само 19.6 Lbs. (со вклучена батерија) за jobsite маневрирање.BITURBO BRUSHLESS ТЕХНОЛОГИЈА : кој има brushless висока-перформанси на моторот и возите-железничкиот систем конструиран за да се земе целосно искористување на дополнителната енергија која е генерирана од CORE18 V PROFACTOR батерии.ПРОВИЗИИТЕ КОНТРОЛА на ТЕХНОЛОГИЈАТА : го намалува ризикот од ненадејна алатка реакции во обврзувачките услови.АНТИ-ВИБРАЦИИ ГЛАВНИОТ РАЧКА : помага во намалување на вибрации со подолг воздух перница во чекан цевка, dampeners во справи и контра-рамнотежа на тежината на чеканот механизам.ВКЛУЧУВА : (2) GBA18 V80 CORE18 V 8.0 Ах PROFACTOR Перформанси батерии, 18 V Турбо полнач, помошни рачка и за носење.Оваа 18 V Hitman 1-7/8 Во.СДС-max® ротари чекан испорачува corded-тип перформанси за тешки-должност конкретни дупчење и chiseling работни места.На Бош GBH18 V-45 CK24 Hitman Ротари Чекан испорачува 9.3 Ft.-Lbs.на влијанието на енергија (ЕПТА).Кој е без преседан за една-батерија 18 V 1-7/8 Во.СДС-max® ротари чекан.Тоа тежи 19.6 Lbs. (со вклучена батерија).Ова чекан е дел од PROFACTOR Систем, кој парови BITURBO Brushless Технологија со CORE18 V PROFACTOR батеријата.BITURBO Brushless Технологија, висока-перформанси моторот и возите-железничкиот систем дизајниран за да овозможи на моќта да се спореди со висока побарувачка corded tools.Тоа е Провизиите Контрола, ротари чекан и чекан-само режими, и Vario-Заклучување за да ги ротира и да се заклучува длето.Анти-вибрации систем има повеќе воздух перница во чекан цевка, dampeners во справи и контра-рамнотежа на тежината на чеканот механизам.Тоа, исто така, има Меки Почеток и контролирани вртежи во минута и bpm, што го прави полесно да го контролираат дупчење и chiseling апликации.Чеканот карактеристики на алатката кориснички интерфејс за алатка перформанси, како и повратни информации, како и контрола.Ова чекан карактеристики connectivity (модул се продава одделно) за да го линкот за слободни Бош лента со алатки стан.Комплет вклучува две CORE18 V PROFACTOR Перформанси Батерии и турбо полнач со турбо моќ зголемување на режимот дека може да наплаќаат CORE18 V 8.0 Ах PROFACTOR Перформансите на Батеријата до 50% цената во 15 минути и до 80% во 26 минути.

Особините