.

ПЧЕЛА КУЌА Кафе Кригла 6oz од НУЛА ЈАПОНИЈА - Челик Сива

ПЧЕЛА КУЌА Кафе Кригла 6oz од НУЛА ЈАПОНИЈА - Челик Сива

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

ДОБРО TOUCH & ГЛЕДА : На уникатен-стилизирана се справи со е направен за да биде совршено се вклопуваат и лесно да пијат!Најдете вашиот омилен еден од многу различни бои!.МНОГУ КОРИСНА : Оваа здрав 6 оз (Големина 4.5 "x 3" x 3 " h) кригла е совршен за Кафе, Чај, и Други начини како што сакате!.ОЛОВО-СЛОБОДНО : Ова е lead-free заверена објект, па можете да уживате без грижи!.САДОТ за МИЕЊЕ & МИКРОБРАНОВА БЕЗБЕДНО : Микробранова безбедно и машина за миење садови безбедно, но НЕ и фурна безбедно.ДИЗАЈНИРАН И НАПРАВЕН ВО ЈАПОНИЈА : Сите производи се рачно направена во Јапонија.Дизајн и квалитет се добива со високо реноме во многу земји.Историјата на производство на керамички опрема е многу стара.Тоа почна стотици години.Ние се обидовме да учат традиционални вештини од историјата и да ги комбинирате нова техника за производство на нашите производи.НУЛА ЈАПОНИЈА INC.беше основана во 1992 година во Gifu префектурата, особено околу нашата област наречена MINO.Историјата на производство на керамички опрема е многу стара.Тоа почна стотици години.Ние се обидовме да учат традиционални вештини од историјата и да ги комбинирате нова техника за производство на нашите производи.Ние сме биле обидувајќи се да се задржи на нашата идеологија уште од почетокот.Тоа се состои од три концепти : Добар Изглед, Добар Допир, и многу корисни.Овие три едноставни концепти се она што го прави нашите производи посебно.Ние, исто така, дизајн нашите нови објекти врз основа на овие идеи.НУЛА ЈАПОНИЈА е горда да се воведе направено во Јапонија " на сите на нашите оригинални производи кои се успешно се продаваат во U. S. A. НУЛА ЈАПОНИЈА производи се добива и призната во неколку земји, како и.Ние се обидуваме да се развие нова идеја и нов дизајн кој не се гледа на пазарот уште.Ние исто така се обиде да произведе предмети кои се оставени во историјата за иднината.НУЛА ЈАПОНИЈА производи би сакале да бидат сакани и да биде со вашиот среќен живот за долго време.Сите производи се Направени во Јапонија и дизајн и квалитет се добива со високо реноме од многу земји.Ние ја проверите квалитетот и да се соберат еден по еден со строги прирачници на нашиот сопствен склад во Јапонија.Квалитетот е се одржува и подобрени од почнеме нашето производство.

Особините