.

Labcon 1141L85CS, 1162-260-000-9 SuperSlik Продолжен Должина Ниска Задржување Pipet Совет со TubeGard, Eclipse Рефил, 38.1 mm Висина, 10µL Капацитет, Пакет на 13440

Labcon 1141L85CS, 1162-260-000-9 SuperSlik Продолжен Должина Ниска Задржување Pipet Совет со TubeGard, Eclipse Рефил, 38.1

DEN 12829.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

Одговара на Најпопуларните 10 ул Pipettors.Ултра ниска задршка на течности.АТП, RNase/DNase и Endotoxin Бесплатно (не-pyrogenic).Полипропилен USP Класа VI смола.Autoclavable.Нашите Super Slik Ниска Задржување совети имаат комерцијален модифицирани полипропилен површина која го ограничува сраснување на клетки, r DNA, протеини и други слатка материјали.Нивната точност и прецизност е до 10 пати подобро со слатка примероци од стандардните не-wettable полипропилен.Super Slik совети се направени од нашите сопствени сопственички смола формулацијата дека не се користи адитиви или премази кои мигрираат во вашите примероци.За разлика од ниските задржување совети од многу други, Super Slik совети не користат ограничени хемикалии и да се исполнат Ro HS прописи.Смола помага да се зголеми контактот агол на течности и ви овозможува да го раздавам максималниот износ на леплива ДНК молекули.Овие совети беа развиени во нашата лабораторија и биле пронајдени да биде идеален за слатка примероци.Ниска задржување совети се најпогодни за pipetting дебели или леплива течност и може да не бидат соодветни за сите употреби.Како и сите наши други совети Super Slik совети во лавици се спакувани во нашата марка Теал полици.Овие полици се изработени од полипропилен и се autoclavable постојано.Тие имаат цврсти latch шарки дека нема да дојде освен како помал квалитет совет полици и посебен snap заклучување дизајниран така што ќе не фатат на вашиот ракавици.Исто така можете да добиете Super Slik совети во resealable zip стил торби, во заменливите патрони за уредите за нашите Пагоди систем, во Eclipse refills, и полици кои биле sterilized користење на зрачењето.

Особините