.

LUMAPRO Минијатурни Блескаво Сијалица, S8, Еден Контакт Бајонет (BA15s), Lumens 189, Watts 12.73 W pkg на 10

LUMAPRO Минијатурни Блескаво Сијалица, S8, Еден Контакт Бајонет (BA15s), Lumens 189, Watts 12.73 W pkg на 10

DEN 1130.40

Износот
Во форма достапна за нарачката

Предмет : Минијатурни Блескаво Сијалица.Целокупната Сијалица Облик : S. Сијалица Облик : S8. Целокупната Сијалица База Тип На : Слободен Контактирајте Со Бајонет.Сијалица База Тип На : Слободен Контакт Бајонет (BA15s).Овие S облик на минијатурни светилки имаат еден контакт (SC) бајонет база, понекогаш е познат како BA15s база.Постои еден контакт на дното на база.На база на гкл на двете страни дека заклучување на сијалицата во место кога сијалицата е турнат во компатибилен приклучок и извртени.S-во облик на минијатурни светилки имаат bulged топ дека tapers да прави страни каде што ја сијаличката се поврзува со база.Понекогаш е познат како прави минијатурни светилки, тие се доволно мала да се вклопи во тесни простори и не привлече многу енергија.Спецификација : Предмет : Минијатурни Блескаво Bulb Overall Сијалица Облик : SBulb Облик : S8 Overall Сијалица База Тип на : слободен Контакт Bayonet Bulb База Тип на : слободен Контакт Бајонет (BA15s)Светло Технологија : Incandescent Lumens : 189 Wattage Еквивалентност : 12.73 W INCWatts : 12.73 WVoltage : 6.7 VACTrade Број : 1619 Bulb Примарна Апликација : Instrument Bulb Тип : Miniature Indoor/Надворешна Употреба : Внатрешна Only Light Боја : Clear Bulb Крај : Clear Bulb Домување : Glass Overall Должина : 2"Оценет Живот : 500 час.Засилувачи : 1900m AFor Затворен Тела : No Standards : Исполнува 2012 Осветлување Законодавство Енергетика Стандарди".

Особините