.

Arkopharma Органски Есенцијални Масла од Citronella Java (Cymbopogon Winterianus) N°04 10ml

Arkopharma Органски Есенцијални Масла од Citronella Java (Cymbopogon Winterianus) N°04 10ml

DEN 762.24

Износот
Во форма достапна за нарачката

Arkopharma Органски Есенцијални Масла од Citronella Java (Cymbopogon Winterianus) N°04 10ml е етерично масло 100% чиста и природна.Потекло : Индонезија.Заверена од FR-БИО-01. Користете Возрасни : 2 капки 3 пати на ден.Тинејџер (12-15 години) : 2 капки на два пати на ден.Дете (7-11 години) : 1 капка 2 пати на ден.Не користете чиста но, на неутрален поддршка (шеќер, мед ..) не ја надминувајте препорачаната дневна доза.Не се користи во бременост, доилки, лицата со историја на напади или epileptics, луѓето со астма или алергии на етерични масла.Да се чува вон дофат на деца.Избегнувајте контакт со очите.Во случај на случаен контакт, да се смири со масни растително масло, исплакнете ја темелно со ладна вода и да се консултира лекар.Не смее да биде замена за разновидна и балансирана исхрана или здрав начин на живот.За каква било друга употреба, да побарате совет од некој аптекар.Да се чува далеку од светлина, топлина и влага.

Особините