.

Smart ZIGBEE Сензор за Движење Работи со Ехо Плус, Ехо на Студиото & Ехо Покаже 2 Генерација Zigbee Центар Потребни

Smart ZIGBEE Сензор за Движење Работи со Ехо Плус, Ехо на Студиото & Ехо Покаже 2 Генерација Zigbee Центар Потребни

DEN 311.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

✅Компатибилен со ЕХО ПЛУС, ЕХО на СТУДИОТО, ЕХО ПОКАЖЕ 2 Генералот, Ехо Покаже 10.1, De Conz, Rasp Bee, Hubitat надморска Височина, Smart Things Сензори.Ова не е WIFI уред.Не се компатибилни со Philips Боја!Ве МОЛИМЕ да се воздржи од купување ако немаат идеја за Zigbee или не ги поседуваат компатибилен Zigbee Портал. ✅Оваа Zigbee Сензор за Движење може да се користи за да се поврзете Алекса за да го вклучите светлото. ✅Лесно подесување, едноставно го ресетирате уредот и да побарате Алекса да се откријат нови уреди.Откако сензор за движење е додаден, тоа е можно да се создаде сите видови на пре-дефинирани рутини во Алекса стан. ✅Повеќе начини да се користи со Алекса рутини, во e.г.Можете да го постави за да имаат вашите Боја светла вклучен кога движење е откриен, и вклучете ги исклучи кога нема движење за одреден период, може да се најде инсталирате видео во врска со видеото подолу. ✅Smart sensor работи со 3x AAA батеријата и може да работи континуирано за 6 месеци (батерии е вклучен).ве молиме Прочитајте поврзување чекори на слика или на упатството кое во пакет пред smart sensor е инсталиран.

Особините