.

Mezerdoo 12 Бои Помине Украс Нерегуларни Школка Сјајот Моќ Cellophane Sequin Хартија Помине Flakies Маникир Нокти Налепници Декорација За Полнење

Mezerdoo 12 Бои Помине Украс Нерегуларни Школка Сјајот Моќ Cellophane Sequin Хартија Помине Flakies Маникир Нокти Налепници

DEN 117.36

Износот
Во форма достапна за нарачката

Одлични за создавање на стакло ефект помине уметност, тоа може да мешање со гел лак за да го направи вашиот помине уметност стил.Голем за двете професионални помине специјалист или помине уметност ученик.Тоа го прави вашите нокти изгледа eligance и посебни.Лесно да се применуваат на природни или вештачки нокти.Со овој сет, вашите нокти ќе биде попривлечна. 12 Бои Помине Украс Нерегуларни Школка Сјајот Моќ Cellophane Sequin Хартија Помине Flakies Маникир Нокти Налепници Декорација за Полнење Функција : Пол : жена,ДЕВОЈКИ Погоден за : DIY лични или професионални ноктите салон за Користење : не Може да одговара со лак користење, лесен diy.Како да се користи?Се отсече дел од етикетата и се сече во некои фрагменти (околу 2~4cm според вашите нокти големина).Примена на база на лак и почекајте се исуши целосно.Со користење на лак.Почекајте додека тоа е речиси сува.Одговара на полски и трансфер фолија хартија случајно. (ќе биде различен ефект за различни полски) Место на налепницата на вашиот ноктите и притиснете.Бидете сигурни дека ноктите налепница и ноктите лепило.Потоа солза ноктите налепница надолу брзо.Четка слој на горниот слој на ноктите.Тогаш го имате убава фолија помине уметност!Налепници Големина : Неправилно Пакување на Содржина : 12box/set Помине Уметност Налепници.

Особините