.

DATAKOM SMPS-125 Генератор Батерија Полнач / 12V/5A DC Напојување

DATAKOM SMPS-125 Генератор Батерија Полнач / 12V/5A DC Напојување

DEN 394.56

Износот
Во форма достапна за нарачката

Фиксна излезниот напон, струја ограничен оловни батерија полнач.Може да се користи како стабилизира DC напојување.Дизајниран за постојана врска до генератор стартер батерии.Преоптоварување и краток спој заштита за да се избегне исклучување во текот на cranking.Изолирани уред случај дозволувајќи им на фаза на фаза на 170-270 V AC конекција.

Особините