.

Ashcroft T4 Температура Прекинувач, Директна Планината, 6.0L Сијалица; 150 до 260°F

Ashcroft T4 Температура Прекинувач, Директна Планината, 6.0L Сијалица; 150 до 260°F

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Ashcroft бренд производи.Брз, прецизен одговор преку SAMA Класа II пареа притисок термо систем Изберете switch за да ги задоволат вашите потреби—широк спектар на должини и температура се движи на располагање.Тип на производ : Директно се Качи Температура Switch.Еден сет точка, фиксна мртвите бенд, SPDT прекинувачи функција 316 од не ' рѓосувачки челик системи за долгорочна изведба—дури и во груби средини.Изберете директна монтажа на прекинувачи со цврсти сонди—одлична за употреба со 3/8" номинална понесе thermowells во области со високи вибрации или притисок.Remote-планината прекинувачи имаат пролет-монтирани капилари со 302 нерѓосувачки челик оклоп и да вклучува 1/2" NPT(M) черупка адаптер.Солиден—сигурен во груби средини Брз, прецизен одговор преку SAMA Класа II пареа притисок термо систем Изберете switch за да ги задоволат вашите потреби—широк спектар на должини и температура се движи достапни Лесно да се инсталира—вдп куќиште ги исполнува NEMA 3, 4, 4 X, 13, и IP66 барања.

Особините