.

3M 361 1.375 x 60yd Бело Стакло Текстил/Силикони Лепило Електрични Лента, -65 Степени F до 450 Степени F, 60 yd Должина, 1.375 Ширина

3M 361 1.375 x 60yd Бело Стакло Текстил/Силикони Лепило Електрични Лента, -65 Степени F до 450 Степени F, 60 yd Должина,

DEN 3362.88

Износот
Во форма достапна за нарачката

Се користи за висока температура апликации кои бараат висока затегнувачка цврстина, одлично држење на моќта, и отпорност на триење.Може да се примени за термичка обработка на апликации и да бидат отстранети потоа и со малку или без дамка.Пламен отпорни.Печати висока температура канали и комори.Се користи како се врати ленти за потопен лачно заварување. 3 M Стакло Текстил Лента 361, е 7.5 мили индустриски одделение стакло текстил лента споени со висока температура перформанси силикони лепило.Овој производ е пламен отпорни лента производ наменет за висока топлина апликации како што се запечатување висока температура канали и комори или користење како се врати ленти за потопен лачно заварување.Откако се применува за термичка обработка на апликации оваа лента може да се отстранат и потоа со малку или без остатоци.Се користи во различни индустрии, 3 M Стакло Текстил Лента 361 е силен и издржлив, fiberglass поддржан лента наменета за вршење на високи температури.На оваа лента се користи во различни aerospace, автомобилската и воената, покриви, специјалност возило и бродоградба индустрии за seaming и запечатување панели, висока температура маскирање, занимаваат, држење и темперамент обвивката.

Особините