.

3M Temflex Винил Електрични Лента 165, Црна, 3/4 во x 60 ft (19 мм x 18 m), 6 мили, 100 Ролни/Случај

3M Temflex Винил Електрични Лента 165, Црна, 3/4 во x 60 ft (19 мм x 18 m), 6 мили, 100 Ролни/Случај

DEN 3839.52

Износот
Во форма достапна за нарачката

Отпорен на триење, влага, бази, растворувачи и киселини.Пламен-retardant и инхибира корозија на електрични проводници.Направени од издржлив ПВЦ.Компатибилен со гума и синтетички спојување соединенија.Withstands температура опсег од 32 до 194 °F (0 до 90 °C). 3 M Temflex Винил Електрични Лента 165 е со добар квалитет, мулти-цел винил изолациони лента.Тоа има голема отпорност на влага и различни временски услови.Тоа е polyvinyl хлорид (ПВЦ) лента што е пламен-retardant и conformable. 3 M Temflex 165 Лента обезбедува голема механичка заштита со минимална големо.Тоа е УЛ Наведени и АДС Заверена "Изолациони Лента.".

Особините