.

HXHLZY USB Видео-Конференција Omnidirectional Микрофон за Намалување на Шумот и Ехо Откажување Систем на Опрема за Микрофон

HXHLZY USB Видео-Конференција Omnidirectional Микрофон за Намалување на Шумот и Ехо Откажување Систем на Опрема за Микрофон

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Видео конференција omni-насочен микрофонот е компактен и пренослив да се комуницира, како сакате.USB е исклучително plug-in, и тоа може брзо и ефикасно да се префрлат на конференцијата режим.Мобилни телефони, Компјутери, таблети или други видео конференции може да се пристапи без проблеми.Вграден-во 3 високо чувствителни omnidirectional микрофони, способни за omnidirectional подигнување на подигнување на растојание од 3 метри.Извршување на echo укинување и намалување на шумот е подеднакво добар, веќе не се соочува со непријатности на повторување објаснувања, и секој збор може да се јасно прикажани.Видео конференција omni-насочен микрофонот е компактен и пренослив да се комуницира, како сакате.USB е исклучително plug-in, и тоа може брзо и ефикасно да се префрлат на конференцијата режим.Мобилни телефони, Компјутери, таблети или други видео конференции може да се пристапи без проблеми.Вграден-во 3 високо чувствителни omnidirectional микрофони, способни за omnidirectional подигнување на подигнување на растојание од 3 метри.Извршување на echo укинување и намалување на шумот е подеднакво добар, веќе не се соочува со непријатности на повторување објаснувања, и секој збор може да се јасно прикажани.Поддржан систем : Windows XP/ Windows Vista Windows7/8/10 итн.Интерфејс : USB верзија 2.0 Звучници максималниот волумен : 83d BSpeaker фрекфенција : 30-16 KHz Microphone текст фреквенција : 30-16 KHz Power набавка : 5 V DCMaximum : 300m Ah max.Работна температура : 5°C-40°C. температура на Чување : -30°C-55°CPacking листа : 1 * microphone1*USB cable Note : 1. Ве молиме овозможи 0‑2cm грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.

Особините