.

Квантна Storage Системи 3048C-1 Екстра Полица за 30 Длабоко Жица Полиците, Хром Финиш, 800 lb. Капацитет, 1 Висина x 48 Ширина x 30 Длабочина

Квантна Storage Системи 3048C-1 Екстра Полица за 30 Длабоко Жица Полиците, Хром Финиш, 800 lb. Капацитет, 1 Висина x 48

DEN 3095.52

Износот
Во форма достапна за нарачката

Жица полица за 48" x 30" (W x D) жица shelving.Сите заварени јаглероден челик изградба и засилен со жица решетките и амортизери за сила.Хром финиш за издржливост и да се спротивстави на нечистотија израстоци и корозија.Ги исполнува NSF/ANSI Стандард 2 за употреба во храна за ракување и обработка, сува складирање само. 800 lb.капацитет, рамномерно распоредени.На Квантната Storage Системи 3048 C-1 жица полица има сите заварени јаглероден челик изградба засилен со жица решетките и амортизери за сила, хром финиш за издржливост и да се спротивстави на нечистотија израстоци и корозија и одговара на повеќето Квантна Storage Системи жица shelving единици кои се 48" широк и 30" длабоко.Полицата е отворена жица дизајн овозможува на воздухот да циркулира во работна средина, и отпорен на прашина start-up.Жица ребра на полица површината на работи од напред-назад за да се олесни лизгачки предмети на и исклучување на полица.Сплит конусна ракав adaptors помогнат во обезбедувањето на полица на shelving мислења (се продава одделно).Оваа жица полица ги исполнува Националните Санитарни Фондацијата/Американскиот Национален Институт за Стандарди (NSF/ANSI) Стандард 2 за употреба во храна за ракување и обработка, сува складирање само.Тоа има 800 lb.капацитет кога распределен низ полица.Квантна Storage Системи произведува чување на кутии и системи, и челик и жица shelving.Компанијата е со седиште во Мајами, FL.

Особините