.

Yarlap Кегел Тренер со AutoKegel Технологија | Напор 20-Минута Тренингот Карличен Мускулите/Кат Тонер & Зајакнување на Жените | ФДУ Чиста, Безбедна Употреба | FSA/HSA Одобрени | С

Yarlap Кегел Тренер со AutoKegel Технологија | Напор 20-Минута Тренингот Карличен Мускулите/Кат Тонер & Зајакнување на

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

ПОГОЛЕМА КОНТРОЛА на БЕШИКАТА : Уморни од мочниот меур, протекување, ненадејна повика да уринира, и уринарна инконтиненција?Yarlap лични технологија им помага на фирма до вашиот карличен мускулите да се третираат проблеми со уринарниот истекување.УДОБНО, БЕЗБЕДНО, ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА И ЧИСТЕЊЕ : Yarlap е дизајниран со жените во умот.Нејзините наградуваниот дизајн го прави лесен и удобен за употреба.Yarlap е Америчка компанија меѓународно признати како лидери во решавањето на инконтиненција прашања.Чистење е толку едноставно како миење со рака сапун и им овозможува на уредот да се исуши.ЦЕЛОСЕН КОМПЛЕТ : На Yarlap е дадено како целосен комплет спремен за употреба.Комплет вклучува : PC Stimulator, мало, лесно да се одржи единица за контрола со позадинско осветлување приказ кој е лесен за читање дури и во темнината, и 9-volt батеријата сите спакувани во smart стилски носење дискретно стилизирана да изгледа како шминка торба.Едноставно изберете од шест клинички докажано програми и контрола на вашиот тренингот.КОРИСНО ЗА ПОСТПАРТАЛНА ОБНОВА : По бременоста, многу жени искуство уринарна инконтиненција предизвикано од вирус на раѓање и се наложено да го стори карличните вежби.За среќа, Yarlap работи за лекување на притисокот врз вашето тело преку јакнење на вашиот карличен мускулите.ФДУ-РАСЧИСТИ : Yarlap е ФДУ-расчисти и е клинички докажано.Одобрен за плаќање преку FSA / HSA Visa и Master Картички.Брз, лесен 20 минути вежбање со нивните Yarlap подобрување на функцијата на мочниот меур и контрола!Ние стоиме зад квалитетот на Yarlap толку многу што секој уред доаѓа со 5-годишна Гаранција.Доколку на вашиот уред дефект, контактирајте со нас веднаш и ние ќе го замени вашиот уред без прашања праша.

Особините