.

Osmo - Супер Студиото Дизни Замрзнати 2 - Возрасти 5-11 - да Научат да се Подготви За iPad или Пожар Таблета (Osmo База е Потребно)

Osmo - Супер Студиото Дизни Замрзнати 2 - Возрасти 5-11 - да Научат да се Подготви За iPad или Пожар Таблета (Osmo База

DEN 719.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

OSMO Е МАГИЈА : Забавно-пополнети & наградуван учење игри.Децата стапуваат во интеракција со вистински рачни парчиња & i Pad или Пожар Таблета, носи детската игра парчиња & активности за живот (Нема Wi Fi е потребно за игра).Osmo База и i Pad/Оган Таблет не е вклучен, потребни за игра.НАСТАВА : се Поврзете со омилени ликови (Елса, Ана, Олаф и повеќе) на storybook авантура со истовремено подобрување на цртање/вештини за слушање, рака-око координација, & цртање доверба.Истражуваат над 50 цртежи низ 24 activites & 6 лекции кои треба да учат да размислуваат и да се подготви како уметник.И, лесно да го зачувате цртежи на вашата камера се тркалаат на вашиот i Pad или Пожар Таблета.ВЕШТИНИТЕ НАУЧЕНИ : Слушање, цртање, набљудување, да се подобри брзина на извлекување, креативно решавање на проблеми.Добредојдовте на цртан филм револуција, каде што децата да научат да се подготви и да се анимираат нивната сопствена Дизни покажува — глуми сите на нивните омилени ликови!Osmo гледа и реагира на вистинскиот живот движење.Насочени кон децата & љубовта на учење.ВОЗРАСТ & СПОСОБНОСТ : Возрасти 5-11+.Игри се дизајнирани за почетник да експерт нивоа.Osmo им овозможува продолжување на учење.Реално аудио и визуелна повратна информација овозможува на децата учат преку експериментирање во стрес-слободен средина.ОНА што Е ВО КУТИЈАТА : Супер Студио Замрзнати 2 Sketchpad, Супер Студио Маркери (2), Супер Sweeper Гумичка & 1 Игра Стан : Супер Студио Замрзнати 2. КОМПАТИБИЛНОСТ ЗА IPAD и ОГАН ТАБЛЕТА : Компатибилни падовите : Сите падовите освен Генерација 1-4. i Pad Рефлектор 2021 потребни за : i Pad Мини 6, i Pad Воздухот 4, i Pad Про 11-инчен & i Pad Про 12.9-инчен.Минималната i OS верзија потребно е i OS 10. Компатибилен Оган Таблети : 8 Генералот Fire HD 8, 9-та Генерација Оган 7 и 9-та Генерација Fire HD 10. Компатибилен со Оган HD 8 10 Генерација (2020), Fire HD 10 11 (2021), бара рефлектор адаптер, се продава одделно.

Особините