.

KZYEE KC401 OBD2 Скенер ABS Код Читачот, Проверете Моторот Светлината Автомобилски Мотор Грешка Код Читач МОЖЕ да Скенира Алатка Дијагностички Алатка за Проверка на Емисиј

KZYEE KC401 OBD2 Скенер ABS Код Читачот, Проверете Моторот Светлината Автомобилски Мотор Грешка Код Читач МОЖЕ да Скенира

DEN 904.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Лесен за инсталација : Користете го OBD II 16 PIN кабел за да го поврзете автомобил алатка за скенирање директно на DLC (напојува со возилото батерија).На OBD2 возило код читач, автоматски се приспособува на возилото е протокол за комуникација и фотографира информации кои можат да помогнат да се идентификуваат вина состојба.Специјални Функции OBD2 ABS Скенер : Ова OBD читачот ги поддржува сите OBD II /EOBD дијагностички функции, проверете мотор светлина, грешка на кодот за читање /бришење.Таа, исто така поддржува ABS дијагностика и да се исклучи ABS возилото (Совети : Овој систем функционира на 5 возило брендови од САД, 30 брендови од ЕУ и 10 брендови од Азија).Доживотна Надградба Поддршка : Поврзување на скенерот на КОМПЈУТЕР преку USB-кабел и користење на CD / Интернет софтвер за надградба на софтвер печати или саканиот датум.Супер Удобен Дизајн : Со 2.8" TFT LCD екран и големи копчиња, ќе може да работи уредот одлично.Со "DTC Пребарување" функција, можете да го проверите кодот дефиниции повеќе погодно без хартија прирачници.Она што ќе добиете за : 1 x OBD2 скенирање алатка, 1 x OBD-II кабел, 1 x USB кабел, 1 x складирање торба, 1 x прирачник за корисникот, 1 x софтвер CD.

Особините