.

Bogobrush Compostable Четка за заби BPA Free со Мека Најлон Влакната во Коноп Зелена - Quad Пакет

Bogobrush Compostable Четка за заби BPA Free со Мека Најлон Влакната во Коноп Зелена - Quad Пакет

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Оваа Bogobrush е направен од употребуваат материјал со отпад од Американската фарми.Добиете истиот чисти сензација, што би се добие од било пластична четка за заби без да му наштети на нашата природна околина!.Нашите растителна основа материјал се меша со рецидив растителниот материјал од Американската фарми за да се создаде оваа прекрасна четка за заби се справи.Фрли ги во вашиот ѓубриво куп, откако тие се носат надвор од земјата и се врати повторно назад.Bogobrush се справува ќе се намали во јаглерод диоксид, вода, и хумус (на почвата на хранливи материи).ДАВАЊЕ НАЗАД КОН ЗАЕДНИЦИ -10% на добивката назад кон заедници поддршка на ниско ниво и без трошоци за здравствени клиники низ U. S. Садење на дрвја - ние работиме со Дрвја за Човештвото да им помогне со пошумување низ Шпанија.НАПРАВЕНИ ЦЕЛОСНО ВО САД - Bogobrushes употреба со највисок квалитет tynex најлон влакната.Тие се "меки" наежвам, и се полира со керамички од страна на нашите bristling производителот за екстра мазна се чувствуваат.НАМЕНЕТА ЗА СИТЕ - цилиндрична форма што совршено се вклопува во секоја рака.Без разлика дали сте recycler или composter, ние сме четка совршен за вас.

Особините