.

LUCKEASY Автомобил ABS Карбонски влакна шема Rearview Огледало Покрие Страна за Тесла Model3 2017-2022 Надворешноста измена Додатоци

LUCKEASY Автомобил ABS Карбонски влакна шема Rearview Огледало Покрие Страна за Тесла Model3 2017-2022 Надворешноста измена

DEN 959.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

★ Применливи модели : се Применува за Тесла Модел 3, ве молиме бидете сигурни дека вашиот автомобил е ист како нашиот автомобил. ★ Материјал дизајн : високо-квалитетна ABS материјал се користи за ефикасно да се заштити rearview огледало на оригиналната автомобил, и тоа не е лесно да се биде стареење, изгребани, и corroded.Површината усвојува светла карбонски влакна текстура дизајн, што е повеќе high-end и повеќе атмосферски. ★Забелешка : Овој производ е поскапо и ќе биде испратен користејќи го USPS испорака канал.Ве молиме не грижете се за превозот време повеќе. ★ Пред инсталација : Има двострано лента на задната страна на производот.По добивањето на производот, не брзаат да се откине 3 M лепак.Стави производот во rearview огледало на оригиналната автомобил и да се споредат дали постои проблем.Ако имате проблем, ве молиме испратете го вашиот проблем сликата за да се јавите на продавачот , Ние ќе повратни информации вашето решение по проверка на проблемот. ★ Кога инсталирање на : првата солза покрај 3 M заштитна лента на дното, и да ја инсталирате rearview огледало на оригиналниот автомобил.По прилагодување на растојание и агол, притиснете го врвот на rearview огледало со една рака, и полека солза отворете го остатокот со другата рака. 3 M лента.Оваа инсталација може да се заврши.

Особините