.

Аглеста Компактен Топката Вентил 1/4 Инчи SAE, Климатизација Ладилни R410A R134A Затвори Вентил,3PCS Боја Кодирани R410A R134A Затвори Вентили, Одговара за HVAC R12 R22 R502 Полнење Црев?

Аглеста Компактен Топката Вентил 1/4 Инчи SAE, Климатизација Ладилни R410A R134A Затвори Вентил,3PCS Боја Кодирани R410A

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

ШИРОКА ПРИМЕНА - Hvac топката вентил за refrigerants R134 A, R22 и R12 полнење црева и колектор.Голема алатки за автомобил клима уред, мини сплит единици, кондензаторот, дома Климатизација HVAC полнење и обновување.АГЛЕСТА ТОПКАТА ВЕНТИЛ - На R134 A затвори арматурата се компактни 1/4" женски одблесокот од 1/4" Машки одблесокот на 45 степени агол.Оваа спојка ореви и се длабоко knurled за брз прст-затегнување.ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА - компактни се префрлат топката вентил може да се управува со една рака - Завртки на полнење црево крајот.Топката вентил дизајн со квартал се сврти на 3 боја (Црвена/Жолта/Сина) кодирани вентил за да се справи со префрлање за контроли на ладилни.Со агол од 45° степени на услугата порта сајт за полесен пристап.ПРОИЗВОДСТВО СТАНДАРД - компактни топката вентил направен од висок квалитет на Месинг Легура.Ги исполнува SAE, ЕПА и УЛ барања за задржување на ладилни. 800 psi (55 бар) максимален работен притисок и 4000 psi (276 бар) минимум пукна притисок. 1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА - 3 бои R134 A топката вентил понуда 1-година ограничена гаранција.Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи, ве молиме слободно контактирајте со нас.

Особините