.

YUNGPRIME Мажите и Жените се Лизга-Отпорни Работа Чевли - Медицинска сестра - Готвач Чевли

YUNGPRIME Мажите и Жените се Лизга-Отпорни Работа Чевли - Медицинска сестра - Готвач Чевли

DEN 959.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

ЕВА.Увезени.Етилен Винил Ацетат единствена. [ЛИЗГА ОТПОРНИ ТЕХНОЛОГИЈА] - Патентиран outsole наменета за максимизирање лизга отпор.YUNG outsoles се направени од гума со патентиран дизајн модел, па можете да се фокусираат на својата работа без да се грижиш за лизгава подови.Оваа outsole се лизга отпорни, отпорни на вода и масло отпорни. [ТРАЈНИ & SAFE] - Оптимизиран комбинација на висок степен на гума и ЕВА(Етилен винил ацетат).Нашата работа чевли лесно не се деформирани од штетни материи и одржување на влечење на лизгава површини. [ПРЕМИУМ ЕВА МАТЕРИЈАЛ] - Високо-Одделение ЕВА Пена Тело ви дава најдоброто искуство за мала тежина чевли (само 0,5 lb за големината 9).YUNG работа чевли се дизајнирани да бидат исклучително светлина за да се обезбеди најдобри одење искуство за време на вашиот долги работни часа. [УДОБНО & ТИВКО] - Екстремно флексибилен, лесен за чистење и лесно да се лизга за вклучување/исклучување, идеален за долго час работа.Нашата работа чевли е исто така дизајниран да се спречи бучава при одење.Ако вашиот обувка е некаде помеѓу, ве молиме цел "1 големина до"!. [ЗА СИТЕ ЗАНИМАЊА] - Безбедносни чевли за луѓе кои сакаат да се спречи лизгање, паѓање, и други слични повреди.Погоден за готвачи, медицински сестри, gardeners, фабрички работници и така натаму.Дизајниран за унисекс, и за мажите и жените.Нашата компанија е посветена на обезбедување на клиенти најдобрите искуства од нивната работа чевли.Нашата цел е да се направи стручна работа чевли кои го зголеми вашите работни перформанси.YUNGPRIME Не се Лизга Отпорни Мостови за стручните лица кои ќе бидете сигурни дека нема да биде прекинат од страна на лизгава површини.Ние имаме разбирање за проблемите на работниците се соочуваат во кујна, болница, градина или други индустрии потреба лизга отпорни работа обувки.Ние ќе бидеме среќни да ви помогне така што ќе можат да се фокусираат само на вашата работа.

Особините