.

Плетење Јамка Прстени Ткаени Прстени Плетење Додатоци Прст Метален Прстен Предиво Водич Прстот на Носителот Плетење Напрсток за Побрзо Плетење Занаети

Плетење Јамка Прстени Ткаени Прстени Плетење Додатоци Прст Метален Прстен Предиво Водич Прстот на Носителот Плетење Напрсток

DEN 287.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Премиум Материјал : Нашиот облик плетенка прстен е направен од високо-квалитет на античките метал сребро, силен, издржлив, кожата-пријателски, без мирис, светлина, мазна, сјајна, не е лесно да ' рѓа или пауза, и може да послужи за долго време.Ретро Дизајн : исклучителна ткаени прстен користи различни животински елементи, јасно олеснување модели и голем број на светли и убави бои.На ретро дизајн го прави вашите прсти погледнете повеќе елегантна и шармантна.Тоа не е само практична плетенка прстен, но, исто така, е исклучителна украс.Практична Алатка : деликатна сплит прстен може да се заштити вашите прсти од предиво blistering.Вие само треба да се поправи предиво во место.Прстенот може да ви помогне да сплетам или капчиња ефикасно и одржување на конзистентноста Предиво напнатоста ја намалуваат можноста на крајот кршење.Заштитник на прстите : кога имате плускавци на прстите поради истрошеност на плетенка нишка во текот на рачно плетење процес, треба таков плетенка прстен да ти ги отцепи од страшно плускавци.Убаво материјал : овие отворен прст носители се направени од алуминиумски материјал, ќе не е лесно да ' рѓа или пауза, можете да ги користите за долго време; Можете и да ги споделувате на квалитетот предмети со вашите пријатели, родители, баби и дедовци, роднини, љубовник и другите како практични подароци. 1. Плетење капчиња бода се специјално дизајниран за љубителите на плетење волнени кутии.Тоа може да се заштити вашите прсти и да се забрза плетење брзина.Хеклани слама-плетење на изработка, капчиња изработка, ќе не ' рѓа, трајни и прилагодлив.Прстен на прстен е малку се отвори, па тоа е нестрплив да слајд во рингот лесно.Едноставно се претвори во предиво водич прстен повеќе да го носат на левата или десната страна. 2. Користете врежана, ретро сребро-обложено бакар и месинг вино носителот да се направи прстени, рачно изработени и опремени со еколошки старомодна бакар. 3. Циклусот е малку отвори за да се олесни предиво да слајд во и надвор.Прилагодлива големина, погоден за повеќето луѓе 4. Нема повеќе плускавци на прсти, нема повеќе гори предиво. 5. Поправи предиво во соодветна позиција за да се забрза плетење или crocheting брзина, која им помага да се задржи во согласност предиво тензија.Производ големина : 4*6*6cm Производ материјал : бакар Производ листа : прст носители*1.

Особините