.

Уживајте во Домашна Р. С., ПРЕДВОДЕНА Огледало Светла Бања Ѕид Светилка Топло Бела 3000K, шминка Светлина Слика Светлина со Завртување Светилка на Главата,Бел,14W/60СМ

Уживајте во Домашна Р. С., ПРЕДВОДЕНА Огледало Светла Бања Ѕид Светилка Топло Бела 3000K, шминка Светлина Слика Светлина

DEN 1394.40

Износот
Во форма достапна за нарачката

180° прилагодливи главата и 180° ротација рака,може да се зголеми на возвишеното област каде што треба.IP44 Водоотпорен : огледало светла се изработени од алуминиум, како и високо-квалитетни Акрилик абажур, со IP44 водоотпорен оценка и анти-магла, оваа светлина е совршен за вашата соба и бања.Заштеда на енергија : извор на светлина користи високо-квалитетни LED енергија-заштеда на чипови, Тоа не е само заштеда на енергија и еколошки но, исто така, има долг животен век.Широка примена : на домот LED огледало светилка е идеален за бањи, шкафови, градите на фиоки, спални соби, трпезарија, итн.Лесен за инсталација : 1.Поправи го снабдува заградата во ѕидот. 2.поврзете жици 3.прикачување на led огледало светлина тело на протезата со завртки.Оваа бања огледало светилка не дојде со посебен прекинувач.Треба да се жици во почетниот коло и го користите дома switch.IP44 Waterproofmirror светла се изработени од високо-квалитет Акрилик абажур и цврстата алуминиумска тело.водоотпорен, анти-магла, анти-корозија и влага-доказ, вие можете безбедно да се инсталира во бањата.ЛЕР Заштеда на Енергија Chiphigh-квалитетни LED енергија-заштеда на извор на светлина чип, без блиц, подолг живот, висока боја rendering Made на Висок Квалитет Materials High квалитет Акрилик абажур, отпорни на топлина, униформа светлина трансмисија, меки и удобни, не glare It усвојува цврстата алуминиумска светилка тело, на површината се третира со висока температура процес, тоа не е лесно да се валкани, не исчезнува, не деформација, анти-корозија, влага доказ и лесно да се чисти, елегантни и издржливи.Лесен за инсталација : Чекор 1 Drill дупки во ѕидот.Поправи виси одбор на ѕидот.Чекор 2 Remove сливните кутија и поврзете го кабелот за напојување за тоа.Чекор 3 Cover приклучокот за струја по поврзување на жици.Усогласат светилка на виси одбор позиција.Чекор 4 Tighten на завртката насока на стрелките на часовникот со шрафцигер.И потврди дека таа е стабилна.

Особините