.

Обновливи Храна Складирање Кеси, 12 Пакет BPA Free Замрзнувач Торби за Храна, Обновливи Галон Кеси Сендвич Кеси PEVA Силикони Храна Кеси за Месо, Ужинка, Комора за Вечера, ?

Обновливи Храна Складирање Кеси, 12 Пакет BPA Free Замрзнувач Торби за Храна, Обновливи Галон Кеси Сендвич Кеси PEVA Силикони

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

ПРЕМИУМ МАТЕРИЈАЛ - Храна за Складирање Кесички се направени од храна одделение PEVA, ПВЦ слободни и odourless.Лесно да се чисти, издржливи и еднократно.Обновливи замрзнувач кеси се отпорни на ултра-ниски температури и се погодни за фрижидери и замрзнувачи за да се задржи свежа храна и безбедни, со што се намалува храна отпад.ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА - 12 Обновливи складирање кеси во 3 различни бои (жолта, сина, портокалова) и 3 големини. 4 Мала закуска и кеси (8.5" x 4.7"), 4 средни сендвич складирање кеси (10.2" x 7.9"), 4 големи галон складирање кеси (11 "x 10.6").ШИРОКО се КОРИСТИ - Погоден за леб, сланина, сендвичи, овошје, бонбони, јатчесто овошје, зеленчук, месо.Исто така погоден за чување на медицина, козметика, дневни потреби.Мали складирање торба е добар оброк торба, медиум за складирање торба може да се користи за чување на сендвичи, ручеци, излечи месо, и голем складирање торба е совршен за зеленчук, овошје, канцелариски материјал, патуваат и повеќе.Сет од 12 е доволно за вашиот секојдневен складирање потреби.Запечатени за свежина - Добар запечатување, влага доказ и прашина-доказ, без stringing.Подебели торба тело, дебел и трајни, не е лесно да се деформирани, нема воздух истекување со повторна употреба. -30 степени лесно да се замрзне и да ги чува, да ги задржи на замрзнато месо, производи новак за подолго време.Мошне транспарентно да ви помогне брзо да се идентификуваат и да го достигне на предмети што треба.ЛЕСНО ДА се МИЈАТ - Подобро да се мијат со рака во ладна или млака вода.Едноставно се претвори наопаку и се исуши после миење.Обновливи пластична кеса не е погоден за микробранови или машина за миење садови за чистење.Обновливи силикони кеси се лесно да се свитка и продавница за да се намали износот на просторот кој е потребен.Совршен за кујна, излети и патување.Изберете Обновливи Храна Складирање Кеси, ги зачувате вашите пари и заштита на животната средина.Спецификација за производ : Боја : жолта/сина/портокал Материјал : PEVA Пакетот Вклучува : 4 Мала закуска и кеси (8.5" x 4.7") 4 средни сендвич складирање кеси (10.2" x 7.9") 4 големи галон складирање кеси (11 "x 10.6") Храна за складирање помошник : Погоден за леб, сланина, месо, сендвичи, овошје, бонбони, ореви, зеленчук, чипс, кашкавал.Marinate бифтек, пилешко, лосос, риба, месо.Исто така погоден за чување на медицина, козметика, дневни потреби.Лесно да се свитка и продавница за да се намали износот на просторот кој е потребен.Совршен за кујна, излети и патување.Забелешка : за Подобро да се мијат со рака во ладна или млака вода.Едноставно се претвори наопаку и се исуши после миење.Обновливи пластична кеса не е погоден за микробранови или машина за миење садови за чистење.

Особините

Color:
yellow/blue/orange
Material:
PEVA
Package Includes:
4 Small snack bags (8.5 x 4.7) :
4 medium sandwich storage bags (10.2 x 7.9) :
4 large gallon storage bags (11 x 10.6) :
Food storage helper:
Suitable for bread, bacon, meat, sandwiches, fruit, candy, nuts, vegetables, chips, cheese. Marinate steak, chicken, salmon, fish, meat. Also suitable for storing medicine, cosmetics, daily necessities. :
Easy to fold and store to reduce the amount of space required. Perfect for the kitchen, picnics and travel. :
Note:
Better to wash by hand in cold or lukewarm water. Simply turn upside down and air dry after washing. Reusable plastic bag is not suitable for microwave or dishwasher cleaning.