.

NASATECH Бела Пре-Сече 1 Автомобил & 2 Автомобил гаражни врати Изолација, Комплет Рефлексивни Пена

NASATECH Бела Пре-Сече 1 Автомобил & 2 Автомобил гаражни врати Изолација, Комплет Рефлексивни Пена

DEN 3813.12

Износот
Во форма достапна за нарачката

>>>4 ролни на 21inch x 16ft бела. >>>4 ролни на 21inch x 9ft бела. >>>Двојно Двострано воена одделение лента што ќе го издржат елементи.Овој комплет е комплетно го направите вашиот себе гаража вратата за полнење (1 Автомобил 9x7 и 2 Автомобил 16x7).Направени во САД за Производот : Пена laminated Core помеѓу два слоја на високо рефлективна светли бариера фолија.Контактирајте со Температура Опсег : -60°F До 180°F (-51°C До 82°C) водената Пареа Пренос : .02 Perms**** Пункција Отпор : 60 Кг.По Во.*** Pliability : Нема Напукнување Линеарна Намалување : Никој Мувла И Mildew : Нема Раст Пламен се Шири : 0 Astm E84-08 Чад Развој : 40 Astm E84-08 Оган Оценка : Класа А / Класа 1 Рефлексивноста : 95% Моторно Возило за Безбедност Стандард 302 : Нула Површината Изгори го Оценувате Emittance : 0.04**** Придобивки : 100% произведено во САД Блокови сончева топлина и до 95% Го намалува Греење и ладење на косата Звук Намалување Технологија ви Заштедува Енергија и Пари Лесен за употреба и инсталирање не Бара заштитна облека или специјални алати не Бара одржување се Многу Издржливи, Трае Подолго ги Исполнува нови ASTM Оган кодови >>>Сите-Во-Еден Комплет Содржи сè што треба да insulate вашиот гаражни врати. >>>Подобрува Термички Перформанси >>>Лесно да се Инсталира во 60 Минути или Помалку >>>Зголемување на R-Вредност и E-Вредност.

Особините