.

5pcs Dreyer Електроника 16-Pin QFN да се НАТОПИ Збег Одбор | Пред: Б: 4x4mm, Стр: 0.65 mm | Назад: Б: 5x5mm, Стр: 0.8 mm

5pcs Dreyer Електроника 16-Pin QFN да се НАТОПИ Збег Одбор | Пред: Б: 4x4mm, Стр: 0.65 mm | Назад: Б: 5x5mm, Стр: 0.8 mm

DEN 191.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Двојно Двострано Збег Одбор За QFN-16 Идентичен.Пред Теренот : 0.65 мм, Тело : 4x4mm, Термички Подлога : 2.7x2.7mm.Назад на Теренот : 0.8 mm, Тело : 5x5mm, Термички Подлога : 2.7x2.7mm.Компатибилен Со Стандардот 2.54 mm (0.1") Breadboards.Одборот Димензии : 20.07 x 12.19 x 1.60 mm.Стил : (4x4, P0.65)/(5х5, P0.8).

Особините