.

Aexit единствено еднострана PCB Текара Одбори Печатени Коло Прототип Circboard Текара Одбори Breadboard 12x17.5cm

Aexit единствено еднострана PCB Текара Одбори Печатени Коло Прототип Circboard Текара Одбори Breadboard 12x17.5cm

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Име на производ : PCB Одбор;Дупка Кол(Приближно) : 1mm / 0.04".Дупка Теренот(Приближно) : 2.54 mm / 0.1";Големина на(Приближно) : 12 x и 17,5 см/ 4.7" x 6.9"(L*W).Дебелина(Приближно) : 1.3 mm / 0.051";Боја : Сина.Материјал : FR-4;Нето Тежина : 47g.Пакет Содржина : 1 x Универзални PCB Одбор.Секоја мерка 12 x и 17,5 см (4.7 x 6.9 инчи) со дупки ( 0.1 инчен индустриски квалитет проред ) за монтажа компоненти.Одлично за градење на прототип на електронските кола, една страна бакар ПХБ.Референцирање броеви печатени на двете страни за лесно упатување на индивидуални дупки.Одборот е treaded со f-лукс за лесно лемење и продолжениот рок на траење.

Особините