.

39 Парчиња Зимски земјата на Чудата Мини Огласна Табла Оркестарот Поставите Снешко Хартија Намалување на Испис Снегулка Cutouts Пингвин Акценти Зима Насловот и Сцени ?

39 Парчиња Зимски земјата на Чудата Мини Огласна Табла Оркестарот Поставите Снешко Хартија Намалување на Испис Снегулка

DEN 302.16

Износот
Во форма достапна за нарачката

Широк апликации : зимски училница украси ја заврши својата празник тематските оркестарот и да се создаде забава визуелни дисплеи и активности, во текот на зимата и празниците, snowmen cutouts може да се примени за декорација на училници, огласни табли, соби, итн., и, исто така, погодна за Божиќ, зима тема партии.Повеќенаменски : снешко cutouts може да додадете некои стил да се прикажува и врати, облечи вашата училница, се создаде награди, ги красат за зима тема партии; Од страните да училници, користете разноврсна снег тема cutouts at-home или во училница; Снегулки и snowmen cut-испис се на располагање за какви било зима тема учење ситуации.Зимски cutouts дизајн : донесе зима забава внатре во училница со нашите снежните вратата оркестарот целосен комплет на снегулки, Божиќ стебла, пингвини, и snowmen; Зима cutouts додадете топла завршувањето допира до вашиот одмор тематските декор, и може да се применува како забава алатки за учење за сезонски активности, или да се вградат во интерактивно учење прикажува.Пакет се вклучени : зима украси вклучуваат наслов 39 парчиња Божиќ огласна табла граница, 3 парчиња зима огласна табла оркестарот, 8 парчиња пингвин хартија намалување на испис, 4 парчиња Божиќ дрво акценти,16 парчиња снегулка cutouts и 8 парчиња снешко cutouts; ресурс водич е вклучена и за празник тематските активности за учење; Снегулка cutouts се убаво за училницата, дома, на училиште, и недела училиште активности за учење.Квалитет и материјал : зимски микс cutouts се дизајнирани со голем број на снегулки, snowmen форми, бои и стилови; Постојат 9 различни стилови на зимата се меша шарени хартија-прекини, со силна зима тема елементи, доволно за да ги красат вашата зима тема училиштето, училницата и повеќе.Широк апликации : Во прилог на декорирање на вашиот училница огласни табли, ѕидови, прозорци и др., сончогледово хартија-прекини, исто така, може да се примени за да напишете нешто за нив како покана картички, разгледници или игра ознаки.Зимски cutouts стилови може да ги задоволи вашите потреби и личен избор.Сигурен квалитет : Шарени пингвин cutouts се направени од издржлив cardstock, која се убави на изглед и практично во употреба.Зимски земјата на чудата огласна табла во собата може да се примени за долго време и додадете убава боја на вашиот досадна учење и работниот живот.Карактеристики : Материјал : cardstock Боја : како на сликата прикажани Големина : како слика прикажан Пакетот вклучува : 39 x Зима огласна табла украси 3 Лист лепак точка точки (60 парчиња) Белешки : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.Боите може да постои мала разлика поради различни екрани.

Особините