.

Puritan 808-ПАМУК Преголеми Памук Падна Не-Стерилни Applicators/Брисеви со Хартија Вратило, 1/2 Дијаметар x 8 Должина (50/Кутија)

Puritan 808-ПАМУК Преголеми Памук Падна Не-Стерилни Applicators/Брисеви со Хартија Вратило, 1/2 Дијаметар x 8 Должина (50/Кутија)

DEN 263.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Погодна за собирање на примероци, уста/грло брис, ОБ/АКУШЕРСТВО подготовка/прегледи, Proctoscopic.Екстра абсорбента џамбо памук брис совет за ќелијата collection или чистење на големи површини.Совет Големина : Џамбо 28.575 mm (1.125 во.) L x 12.7 mm (.5in.) D, Не-Стерилни.Вкупна Должина : 207.975 mm (8.188 во.), Хартија вратило.Спакуван : 50 Памук OB/АКУШЕРСТВО брисеви по кутија.Произведено во САД.Puritan OB/АКУШЕРСТВО и Proctoscopic Памук Брис Мека, не-абразивни памук совет.

Особините