.

Хидраулични Насочен Контрола Вентил,2Spool 25GPM Monoblock Насочен Контрола 3000PSI двонасочни Хидраулични Вентили Трактори Тенкови за Мал Трактор, Трактор Loader & Дневник Splitter

Хидраулични Насочен Контрола Вентил,2Spool 25GPM Monoblock Насочен Контрола 3000PSI двонасочни Хидраулични Вентили Трактори

DEN 1703.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Модел З.Т.-L20 со среден -висок притисок monoblock изградба е independenty развиена controlvalves од страна на нашата компанија.Внатрешна проверка на вентил : проверете вентил внатрешноста на вентил тело е да се осигура хидраулично масло да не бидат вратени.Внатрешниот олеснување вентил : олеснување вентил внатрешноста на вентил тело е во состојба да се приспособат на хидрауличниот систем работен притисок.Контрола Начин : Рачна контрола, пневматски контрола, хидраулични и електрични контрола за избор.Вентил е широко се користат во хидрауличниот систем на мотокар средина возило и светлина loadingmachines. 2 Гајтанот 25 GPM двонасочни Хидраулични Вентили Трактори товарачи Тенкови 3000 PSIFeatures : l Модел З.Т.-L20 со среден -висок притисок monoblock изградба е independenty развиена controlvalves од страна на нашата компанија.l Внатрешна проверка на вентил : проверете вентил внатрешноста на вентил тело е да се осигура хидраулично масло да не бидат вратени.l Внатрешна олеснување вентил : олеснување вентил внатрешноста на вентил тело е во состојба да се приспособат на хидрауличниот систем работен притисок.l Масло начин : Паралелно коло,моќ над optionl Контрола Начин : Рачна контрола, пневматски контрола, хидраулични и електрични контрола за избор.l Вентил изградба : monoblock изградба, 1-5 држела.l Гајтанот Функција : О,Y, P,А вентил е широко се користат во хидрауличниот систем на мотокар средина возило и светлина loadingmachines.Спецификации : l Номинален притисок : 20 Mpal Mac притисок : 31.5 Mpal Околија.проток : 90 L/minl Дозволиво притисок : ≤1 Mpal Температура : -20 - +80℃l Visc.Опсег : 10-400mm2/Sl Filtrating на точноста : ≤10 um Note : maxmum дозволена степенот на загадување од масло е accroding да GB/T14039-19/16 Package : 1 x З.Т.-L20-2 Monoblock Насочен Контрола Valve Guarantee : Нашите производи се испраќаат на локално ниво од НАС, брзо пристигнале преку UPS / USPS / FEXDE.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви одговори на вашите податоци во рок од 24 часа.

Особините