.

Longève Месо Замена Masala Кари Урива: Соја Слободни, Глутен Слободни, Не-ГМО, Растителна основа, Високо Протеинска, Една Чиста Состојка. Совршен За: Вегетаријанска храна,

Longève Месо Замена Masala Кари Урива: Соја Слободни, Глутен Слободни, Не-ГМО, Растителна основа, Високо Протеинска, Една

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

21 ГРАМА РАСТИТЕЛНА ОСНОВА ПРОТЕИНИ : Нашата урива се направени со 100% чиста грашок протеини (и ништо друго!) Нашите грашок протеини доаѓа од одржливо farmed жолта грашок.Masala Кари урива вклучуваат пакет на кари леќата.УДОБЕН МЕСО АЛТЕРНАТИВА : Longève грашок протеини урива се полица-стабилен и rehydrate брзо само со топла вода.Подготвени да се готви за само 5 минути.Откако rehydrated, sauté со масло и леќата за неколку минути, додека browned, исто како што ќе се готви земјата месо.РАЗНОВРСНА ВЕГЕТАРИЈАНСКА СОСТОЈКА : Нашата Masala Кари урива имаат meaty текстура која зема на вкусот на нашиот кари леќата пакет и сите други сосови, зачини и toppings можете да изберете.Го заменува земјата месо во сите ваши омилени Индискиот рецепти.Да ги искористиме како фил за зелена салата облоги или додадете ги во вашиот омилен кари рецепт и се служи со ориз или naan леб.АЛЕРГИЈА ПРИЈАТЕЛСКИ : GFCO-Уверение Глутен Слободни, Соја Слободни, Проверена на Не-ГМО, Кошер, Заверена Растителна основа, Вегетаријанци, Вегетаријанска.ВКЛУЧУВА : Една 3-оз.торба на урива и леќата пакет, што е ЕДНАКВО НА 1 LB НА ЗЕМЈАТА МЕСО кога се подготвени.Голема вредност за премиум растителни протеини, може да се спореди со цената на земјата месо по волумен еднаш rehydrated.Големина : 3-оз.

Особините