.

Зелена Планина Кафе Roasters Nantucket Комбинација, Единствена-Служи Keurig К-Купот На Парчиња, Средно Печено Кафе, 96 Count

Зелена Планина Кафе Roasters Nantucket Комбинација, Единствена-Служи Keurig К-Купот На Парчиња, Средно Печено Кафе, 96

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

БРЕНД ПРИКАЗНА : планините се посебно место.Тоа е каде Зелена Планина Кафе Roasters беше роден.Тоа е каде што ние развивме нашите авантуристички дух и заложба за подобрувањето на земјиштето преку одржливо извори кафе.Ние сме принудени да ја доведе светот побогат, подобар шолја кафе.Бидете смели.Биде жив.Земете една шолја и се таму.ВКУС : комплексен микс на богати вкусови од бери-обоена Африкански грав, внимателно ткиво заедно со стабилна Индонезиски грав и допир на smoky француски Печено.Карамел, чоколадо и суво овошје белешки донесе рамнотежа до полно тело, срдечна смеса.ПЕЧЕНО : Средно печено, кофеин кафе направени со 100% Арабика грав и е сертифициран од Православна Унија Кошер (U).ОДРЖЛИВОСТА : Посветена на 100% одговорно извори кафе до крајот на 2020 година. Содржи 96 К-Чаши.Комплекс средно печено кафе.Исклучителен карактер и посебноста.К-Купот совршен за Keurig Еден Куп Brewers.К-чаши, исто така, компатибилен со новите Keurig 2.0 Бруер.Вкус Име : Nantucket Се Вклопуваат | Големина : 96 Брои.

Особините