.

Carson Dellosa – Риба Мини Шарени Cut-Outs, Училница Décor, 36 Парчиња

Carson Dellosa – Риба Мини Шарени Cut-Outs, Училница Décor, 36 Парчиња

DEN 162.24

Износот
Во форма достапна за нарачката

ИЗДРЖЛИВ МАТЕРИЈАЛ : Печатени на трајни карта на акции, овие разноврсна, подготвени за употреба cut-испис се умре сече и обновливи ако ламинат.За смирување тема, проверете координирање Carson Dellosa наставни материјали и décor.МЕРЕЊА : Овој пакет вклучува 36 избрани риба мини cut-outs (6 едни со : сина, зелена, портокалова, виолетова, црвена, жолта), мерење од најмалите, 2.5" x 3" до најголемите, 3" x 3".КАРАКТЕРИСТИКИ : Со многу пишување соба, cut-испис може да се користи како маса или cubby ознаки, како покани, разгледници, или флеш-карти, за занает проекти, игри, и многу повеќе!Cut-outs се идеални за само за ништо!.DECORATIVES : Додадете некои стил да се прикажува и врати, облечи вашата училница, се создаде награди, ги красат партии, и многу повеќе!Кроена акценти додадете совршен завршувањето на допир за да центри, гардероби, и многу повеќе.ПРОДАВНИЦА CARSON DELLOSA : Со различни форми, бои и стилови, Carson Dellosa исечете-outs се совршени за било која средина за учење.Од страните да училници, користете разноврсна акценти at-home или во училница.Стил што никогаш нема да се пробивам, Риба избрани мини-Шарени Cut-Outs(R) се сигурни да додадете прскање на шарм на вашата средина за учење.Красат вашата училница со овој повеќенаменски сет кој карактеристики 36 риба cut-испис во различни бои.Време за заштеда на решение за додавање на забава и функцијата на вашиот средина за учење, мини шарени cut-испис може да се користи за accenting огласни табли, пораката се прикажува, и многу повеќе!Дизајниран да биде разновиден, овие cut-испис исто така, може да служи како училница етикети, фигури, име ознаки, cubby ознаки, вратата украси и награда картички.Бидете сигурни да додадете координирање на производи и décor да се создаде стилски училница тема!.

Особините