.

Intermatic PB373E 7-Ден SPST Електронски Тајмер Механизам, Бела

Intermatic PB373E 7-Ден SPST Електронски Тајмер Механизам, Бела

DEN 1223.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

7 Ден, 120-Volt AC.Специјално прилагодени за апликации каде опремата треба да биде cycled НА и НАДВОР до 8 пати на ден.Солиден изградба, отпор да извира и влажност, работат помеѓу широк температурните екстреми.Светло на индикаторот за осветлува кога тајмерот е НА позиција.Одберете функција им овозможува на тајмери за да биде континуирано НА, ИСКЛУЧУВАЊЕ или во АВТО мод.Опис на производот 7 ДЕН ТИП; ЕЛЕКТРИЧНИ ОДДЕЛЕНИЕ ПЛАСТИЧНИ МАТЕРИЈАЛИ; 2-3/8 ИНЧЕН W X 1-1/18 ИНЧЕН D X 2-3/8 ИНЧЕН H ГОЛЕМИНА; БЕЖ ЗАВРШИ; 8 НА ДЕН МАКС.БРОЈ НА ОПЕРАЦИИ; УЛ ОДОБРУВАЊЕ Од Производителот Овие компактен Електронски Тајмери се специјално прилагодени за апликации каде опремата треба да биде cycled НА и НАДВОР до 8 пати на ден, и каде што автоматски операција на опрема бара повремено се замени со некој друг од квалификуван професионалец.Тие нудат солиден изградба, отпор да извира и влажност, работат помеѓу широк температурните екстреми и доаѓаат со 5 години услуга живот заменливи литиум батерија.Светло на индикаторот за осветлува кога тајмерот е НА позиција.Одберете функција им овозможува на тајмери за да биде континуирано НА, ИСКЛУЧУВАЊЕ или во АВТО мод. 7 Ден, 120-Volt AC.

Особините