.

ITW Црвено Главата SLDT-3850 3/8 x 5 410 Нерѓосувачки Челик LDT Сидро 40 На Кутија

ITW Црвено Главата SLDT-3850 3/8 x 5 410 Нерѓосувачки Челик LDT Сидро 40 На Кутија

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

ЌЕ се НАМАЛИ СОПСТВЕНА НИШКА ВО БЕТОН - Брз, лесен за инсталација.ПОЈАЧАНИ ОЦЕНКА 5 ЧЕЛИК - Супериорен држи вредности.SERRATED ХЕКСАДЕЦИМАЛЕН за МИЕЊЕ ГЛАВАТА - го Спречува назад-out.Едно ПАРЧЕ ДИЗАЈН - Нема собрание потребно; подготвени да го инсталирате.СТАНДАРД ANSI БИТ - Едноставност со доверба LDT ќе се одржи како што се очекуваше.Applications The сидро е направен од 410 Нерѓосувачки Челик.Ова сидро е дизајниран за употреба во Бетонски Блок, и Тула.Environment The сидро е дизајниран за употреба во Влажна средина.Глава Стил сидро е Хексадецимален за Миење Serrated главата и е дизајниран да им овозможи на главата за да седат на врвот на површината на објектот се во прилог.Дупка со Дијаметар/Малку Diameter The сидро бара 5/16" дупка да биде drilled во базата материјал (Бетон, Блок, и Тула).Дупката треба да се drilled со карбид падна малку кој ги исполнува ANSI стандардите и се користи во чекан вежба.Возачот Required A 9/16" орев возачот е потребно за возење на сидро во база материјал.Дијаметар на Водител на дијаметарот на сидро е 3/8".Должина Водител на должината на сидро е 5"Нишка Length The должина на теми на сидро е во должина.Минимална Embedment The минимум сидро embedment во конкретни е 1-1/2".Затоа, сидро мора да бидат инсталирани така што минимумот на 1-1/2" на водителот се вградени во конкретните.Максимална Тела Thickness The максимална тела дебелина или максималната дебелина на материјалот се прицврстени за сидро е 3-1/2".Ова ќе осигури дека минималните embedment на 1-1/2" ќе бидат исполнети.Тела Дупка Diameter The дупка во тела или материјал се прицврстени мора да биде поголема од назначените дијаметар на сидро.На 3/8" дијаметар сидро бара дупка во тела да се 7/16".Растојанието меѓу Anchors Each сидро мора да бидат распоредени минимум оддалеченост од 6" од едни на други кога се мери центар до центар.Работ Distance It е многу важно да не го инсталирате водител на било поблиску од 3" од неподдржан работ на бетон.

Особините