.

IRFL210TRPBF - Транзистори 4-Игли SOT-223 210 (100 Парче Многу)

IRFL210TRPBF - Транзистори 4-Игли SOT-223 210 (100 Парче Многу)

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Мал Преглед Транзистори.FET транзистори MOSFET Моќ Дискретни. (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во делови.Спакуван во ESD безбедно пакување.Квалитетот прегледано од индустријата професионалци.Совршен за breadboard, DIY, создателот, поправка, прототип.VISHAY Транзистори Дискретни FET MOSFET Моќ Мал Преглед Транзистори 4-pin SOT-223 Површината Планината 210 IRFL210 TR.

Особините