.

Сино Светло Блокирање на Очила за Жените, Анти напрегање на очите, Компјутер, Читање, ТВ Очила, Стилски Овална Рамка, Анти-Отсјај

Сино Светло Блокирање на Очила за Жените, Анти напрегање на очите, Компјутер, Читање, ТВ Очила, Стилски Овална Рамка, Анти-Отсјај

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Пластична рамка.Смола леќа.Не Поларизирана.Леќа ширина : 52 милиметри.Леќа висина : 41 милиметри.Мост : 18 милиметри.Рака : 143 милиметри.Функционалност : одрази и филтер сина светлина, да се спречи боја нарушување, 7-слој анти-рефлективен слој да се одрази и филтер сина светлина,намалување на напрегање на очите и спијат подобро.Висока светлина, без забележителни жолта боја за да се спречи боја нарушување, се минимизираат отсјај од дигитални екрани.Големина : 52-18-143 (Леќа Ширина 52, Леќа Висина 41, Мост Ширина 18, Храмот Должина 143).Материјал : 10g, ултра лесни, рамка TR90, нема притисок за уши за долго време облечен.Леќи На Смола.Овалната форма на рамки со црна моделот, направена од лесни уште трајни TR90. Зголемување изберете : имаме +0.25 до +6.00 зголемува леќи, може да ви помогне да го прилагодите вашиот вид, олеснување на око замор, сувост, и да видиме предмети повеќе од јасно (екрани, книги, лаптопи, итн.).Гаранција : нема ризик да се обиде и ние ќе ви обезбеди најдобра услуга!Ние се држиме да се обрне внимание на квалитетот на производот, ако има било какви проблеми со квалитетот ве молиме слободно контактирајте со нас.

Особините