.

Makeupart Digital Audio Recorder,Мини Преносни Аудио Рекордер со Репродукција USB Полнењето,Намалување на Шумот Микрофон, за исполнување на Евиденција,Разговори,Предавања, Училни

Makeupart Digital Audio Recorder,Мини Преносни Аудио Рекордер со Репродукција USB Полнењето,Намалување на Шумот Микрофон,

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

【Нов дизајн】Нов дизајн дигитален снимач на глас, динамичен отстранување на бучава микрофон, се 1536kbps јасно аудио. 【Репродукција】Гласовен снимач може лесно да префрлувате датотеки на компјутер, овозможувајќи ви да се игра вашиот рекорд лесно. 【USB полнење】Оваа гласовен снимач е со помош на USB кабел, погоден за полнење да се појави во секое време и насекаде. 【Лесно да се работи】Лесно да дознаам, притиснете средината копчето за снимање за да започнете со снимањето, повторно притиснете за да го завршите снимањето и да зачувате. 【Мулти-функција рекордер】Мали и преносливо, може да се користи за предавања, конференции, интервјуа, предавања, училници и сл.Како да го Користите : 1. За да се префрлате на копчето за да го вклучите on2. Кратко притиснете средината копчето за снимање за да започнете recording3. Кратко притиснете повторно за да го завршите снимањето и save4. Притиснете страна копчето play за да се игра recording Specification : Предмет Тип : Дигитални Recorder Material : Metal Model : 908 Colour : Black Screen : 96x64 Dot Matrix Screen Storage : 8 GB/16 GB/32 GBRecording Формат : MP3 (32, 64, 128, 192 Kbs), WAV (512, 768, 1024, 1536 Kbs 384 Kbps)приклучок за Слушалки Максимална Излезна : 10m W+10m W (320hm)Зачестеност Одговор : 20 Hz-20 KHz Сигнал-за-Noise Ratio : >90d B Нарушување : 0.05%Батерија Тип : 3.7 V/250m Ah Литиум Полимер Battery Package Листата : 1 x Дигитален Recorder1 Пар x Headphone1 x Податоци Cable1 x Прирачник.

Особините

Item Type:
Digital Recorder
Material:
Metal
Model:
908
Colour:
Black
Screen:
96x64 Dot Matrix Screen
Storage:
8GB/16GB/32GB
Recording Format:
MP3 (32, 64, 128, 192Kbs), WAV (512, 768, 1024, 1536Kbs 384Kbps)
Headphone Maximum Output:
10mW+10mW (320hm)
Frequency Response:
20Hz-20KHz
Signal-to-Noise Ratio:
>90dB
Distortion:
0.05%
Battery Type:
3.7V/250mAh Polymer Lithium Battery
Package List:
1 x Digital Recorder :
1 Pair x Headphone :
1 x Data Cable :
1 x Manual :