.

LED Таванот Светлина Тела, 24W 12in Флеш Планината Светлина Тела, 3200 Lumens Супер Светло 5000K бел ден Вајт, Плоштад Таванот Светилка за Спалната соба, Кујна, Бања, Ходникот, Stair

LED Таванот Светлина Тела, 24W 12in Флеш Планината Светлина Тела, 3200 Lumens Супер Светло 5000K бел ден Вајт, Плоштад

DEN 719.52

Износот
Во форма достапна за нарачката

Економско - Не блескаво светилки е потребно.Заменете 250 W халоген сијалица со 24 W LED таванот светлина.Спаси преку 85% енергија на електрична енергија за осветлување.Премиум Квалитет и Долг Живот-Surface mount led таванот светлина сенка е изработен од КОМПЈУТЕР материјал, издржлив е доволно за да се спречи штета, квалитетот и добро направени, трае над 50.000 часа, намалување на светлата замена на фреквенција.Тенок Дизајн -Дебелина е само 0.87 инчен, нема да изгледа нагло влијае или декорација.Површината на овој површината монтира на таванот светлина е мазна, без испапчен, идеален за употреба во домот мебел, хотелски соби, дневни соби, јадење соби, спални соби,дневна соба.Лесно Да се Инсталира - 12 инчен таванот светлина ПРЕДВОДЕНА флеш планината, на само 2 чекори за да ја завршите инсталацијата.Инсталирање на база под таванот, завртка светлина врз база, и ќе се направи.'Рѓа доказ третирани бела завршница Нова Рунда Флеш Планината Тенка Таванот Светлина одговара на различни почетни стилови.Заштита на Вашите Очи - На млеко бела пластика домување и квалификувани Led диоди,со усвојување на пластика бела светилка сенка и квалификувани LED чипови, враќање на оригинални и вистинска боја.Око-заштитен дизајн, , тоа светлата подеднакво, без треперење, и ги заштитува очите од груби и блескавите светла. * Нејзината мазна и голема сенка го прави осветлување дури и широк-модерна. * униформа светлина без треперење и без зрачење, се повеќе здрав за очите. * Заштеда на енергија и долг животен век. * Светла и моќни LED 5000k дневна светлина бела таванот светлина.

Особините