.

Shutter Копчиња за Ослободување, 4Pcs Алуминиум Легура Конкавна Shutter Копчето за Ослободување на Fujifilm X100 X100S X10 X20 X-E1 XT10 XT20 XE2S X100F, за Nikon

Shutter Копчиња за Ослободување, 4Pcs Алуминиум Легура Конкавна Shutter Копчето за Ослободување на Fujifilm X100 X100S

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Компатибилен со повеќето камери со заострените тема интерфејс.Тоа е погоден за Leica, за Fujifilm X100 X100 S X10 X20 X-E1 XT10 XT20 XE2 S X100 F, за Nikon и повеќе.Алуминиум легура изградба испорачува отпорност на корозија и одлична стабилност. 4 Pcs доаѓаат во пакет со различна боја, на состанокот на вашиот користат различни потреби.Лесно да се инсталира со висока прецизност завртка интерфејс, исто така, добра декорација за вашиот фотоапарат.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Материјал : Алуминиум Легура Боја : Црвена, Црна, Сребро, Злато(Секоја боја 1pc) Количеството : 4 Pcs Дијаметар : Прибл. 9.8 mm / 0.40 во Висина : Околу. 5.5 мм / 0.21 во Тежина : Околу. 3g Пакување Листа : 1 x Пакет на 4 Pcs Shutter Копчиња за Ослободување.

Особините

Condition:
100% Brand New
Material:
Aluminum Alloy
Color:
Red, Black, Silver, Gold(Each color 1pc)
Quantity:
4Pcs
Diameter:
Approx. 9.8mm / 0.40in
Height:
Approx. 5.5mm / 0.21in
Weight:
Approx. 3g
Packing List:
1 x Pack of 4Pcs Shutter Release Buttons :