.

Рептил Топлина светилка Заштита кафез Терариум светилка Заштита кафез Топлина светилка за ламбата Заштита Решетката за Терариум Терариум Рептил Греење светилка

Рептил Топлина светилка Заштита кафез Терариум светилка Заштита кафез Топлина светилка за ламбата Заштита Решетката за

DEN 1761.60

Износот
Во форма достапна за нарачката

【Светилка големина】 прибл. 8см * 8см * 17cm / 3.15 * 3.15 * 6.69 во, светилка големина : за 10.5 * 6cm / 4.13 * 2.36 во (пакет листа вклучува греење сијалица). 【Висок квалитет】 Висока температура отпорни и здрав метална школка структура за секојдневна употреба.Поцинкуван железо прстен анти-залак прстен, побезбедно да се користи.На керамички грејач не емитуваат било светло.Тоа може да се користи за греење во текот на денот или во текот на ноќта, без да влијаат на нормална одмор на животните. 【Smart далечински управувач】 30 секунди брзо греење нагоре, лесно температурата поставување, 3 метри оддалечена контрола на далечина може да обезбеди различни степени на топлина за да се задоволат вашите потреби. 【Лесен за употреба и инсталирање】 метал mesh абажур е лесно да се отвораат и затвораат.Тоа може да биде инсталиран на врвот или надвор од кафезот. 【Широк спектар на апликации】 Погоден за птици, папагали, влекачи, брада џинови, желки, хрчаци и други мали животни или мачки и кучиња.Посебни греење светилки погоден за различни животни и годишните времиња.Тоа може да се прилагодат на различни влажни еколошки средини. 1. Грејач не емитираат светлина и не се меша со домашни миленици' спиење. 2. Тоа загрева брзо и се долготрајни. 3. Нека различни домашни миленици се подобри и активирање на циркулацијата на крвта молекуларна активност на домашни миленици. 4. Подобрување на домашно милениче метаболизмот, подобрување на домашно милениче функцијата на имунолошкиот систем, и да се обезбеди соодветна температура на животната средина за домашни миленици. 5. Заштеда на енергија.

Особините

Name:
Pet Warmer Heater Heating Lamp
Size:
about 8cm * 8cm * 17cm / 3.15 * 3.15 * 6.69 inch
Bulb size:
about 10.5 * 6cm / 4 , 13 * 2.36 inches
Weight:
about 780g
Power:
100W
Hanging hook design:
The hook on the side for hanging items on the animal cage.
Applicable objects:
reptiles, rabbits, parrots , Turtles, lizards, dogs and cats etc.
Packing list:
heater * 1 :
anti-bite tube * 1 :
heating bulb * 1 :
remote control * 1 :