.

CNLINKO М12 2 Pin 12V Брзо се Поврзете Електрична СТРУЈА Машки Женски Приклучок Адаптер Пластични Водоотпорен Конектор Жица Темперамент

CNLINKO М12 2 Pin 12V Брзо се Поврзете Електрична СТРУЈА Машки Женски Приклучок Адаптер Пластични Водоотпорен Конектор

DEN 545.04

Износот
Во форма достапна за нарачката

Мулти-стил внатрешното јадро дизајн 2 јадра, во согласност со различни индустриски услови, сигнал и напојување се компатибилни во исто време. 3 основни заклучување на завртки и solderable факултативна конекција, целосно компатибилен со надворешна инсталација работа. - Позлатени контакти, висока отпорност на корозија и електрична спроводливост, ефикасно справување со промени во температурата се зголеми предизвикани од струја.Термопластични висока температура отпорни пластични случај, стабилна електрични перформанси, висока цврстина, висока температура отпор и отпорност на корозија.Уникатен приклучните дизајн, цврсти продолжување на бесконечна линија должина.навој една дупка за домување инсталација, погоден за кружни отворање на индустриска инсталација.Производот е во согласност со IP67 заштита во составуваат државата.Тип На Производ : Plug Машки
Поврзување на владата : Брз Заклучување врска
Заштита ниво : IP65/IP67
Кабел спецификација : 22-20 AWG
Дијаметар опсег : ?3мм~?6mm
Контактирајте со дијаметар×Количина : ?0.3mm2~0.5mm2
Моменталната оценка(A) : 5 A
Оперативен напон(AC.V.rms) : 250 V
Го издржат напонот(AC.V)1min : 1500 V
Контакт отпор : 500 M?
Издржливост : ?500 парење&unmating циклуси
Температурата оценка : -40°C~80°C
Метод на поврзување на кабел : Лемење
Спречување на согорување ниво : UL94-V0
Материјал
Изолирани делови : Високи перформанси инженеринг пластика
Хардвер метал : Цинк легура(бисер тешко хром)
Контакт pin : Бакарни легури(позлатени)
Пролет : Нерѓосувачки челик
Запечатување : Силика гел
.

Особините

22-20AWG:
Diameter range:
?3mm~?6mm
Contact diameter×Qty:
?0.3mm²~0.5mm² 
Current rating(A):
5A
Operating voltage(AC.V.rms):
250V
Withstand voltage(AC.V)1min:
1500V
 Contact resistance:
Insulation resistance:
>500M?
 Durability:
?500 mating&unmating cycles
 Temperature rating:
-40°C~80°C
Method of connecting cable:
Solder
Prevent the combustion level:
UL94-V0
 Material:
Insulated parts:
High performance engineering plastics
Hardware metal:
Zinc alloy(pearl hard chromium)
Contact pin:
Copper alloy(gold-plated)
Spring:
Stainless steel
Sealing:
Silica gel