.

Вермонт Gage Plug Gage Собранието, 2in.L, 0.7157 во. диа, (Пакување од 5)

Вермонт Gage Plug Gage Собранието, 2in.L, 0.7157 во. диа, (Пакување од 5)

DEN 7005.12

Износот
Во форма достапна за нарачката

Крај : 4 Microinch Заврши или Подобро, Хром Позлатен.Вкупна Должина : 2".Толеранција : 0.00004".Материјал : Алатка За Челик - Рк 60/65. Вклучува : Сертификат за Точноста со NIST Traceable.Class X Нема-Оди Pin Колосек, Материјал Челик, Заврши Необложени, со Дијаметар од 0.7157 во Дијаметар ''Increment '' 0.0001 во Дијаметар Спектар 0.6351 во 0.7600 во, со Дијаметар Под-Опсег 0.7151 во 0.7200 во, Димензија Тип Инчен, Мерач Тип Нема-Оди (Минус), Вклучени Сертификација Сертификат за Точноста со NIST Следливост, Површина Необложени, Толеранција 0.00004 во, Толеранција Класа X, Цврстина РК 60/65, Долга Форма Calibration Certificate No (не), Вкупната Должина 2, Стандарди ISO 17025 Specifications : Крај : 4 Microinch Заврши или Подобро, Хром Plated Overall Должина : 2"Толеранција : 0.00004"Материјал : Алатка за Челик - Рк 60/65 Includes : Сертификат за Точноста со NIST Traceable Diameter : 0.7157"Класа : XGage Дијаметар Опсег : 0.6351" да 0.7600"Тип : No Go (Минус)за Апликација : За Двете Продавница Подот и Лабораториска Метрологија, се Користи како Мајстори за да го Калибрирате Мерење Опрема или да Gage Делови Directly Item : Стандарден Приклучок Gage Meets/Надминува : ISO 17025 Gauge Дијаметар Опсег : 0.6351 во 0.7600 in Diameter Под-Опсег : 0.7151 во 0.7200 in Surface Крај : Uncoated Diameter ''Increment'' : 0.0001 in Included за Сертификација на : Сертификат за Точноста со NIST Traceability Long Форма Calibration Certificate : No Standards : ISO 17025 Tolerance Класа : XGauge Тип : Нема-Оди (Минус)Димензија Тип : Inch Hardness : РК 60/65 Diameter Опсег : 0.6351 во 0.7600 во.

Особините