.

Juried Инженеринг SN74HC02N SN74HC02 74HC02 7402 Четворни 2-Внесување Позитивни-НИТУ Гејтс Breadboard-Friendly IC НАТОПИ-14 (Пакување од 5)

Juried Инженеринг SN74HC02N SN74HC02 74HC02 7402 Четворни 2-Внесување Позитивни-НИТУ Гејтс Breadboard-Friendly IC НАТОПИ-14

DEN 2244.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

±4-ма Излез Вози во 5 V. Широк Оперативен Напон Спектар на 2 V до 6 V. Излези Може да се Вози До 10 LSTTL Товари.Ниско Потрошувачка на Енергија : Максимум НАЛОЗИТЕ на 20 µA, Типичен tpd = 8 ns.v Low Текст Струја од 1 µA Max.На SN74 HC02 уреди содржат четири независни 2-влез НИТУ гејтс.Тие се изврши Булова функција Y = A + B) или Y = A B во позитивна логика.На SN74 HC02 уреди се четири 2-влез НИТУ гејтс.Овие уреди се членови на Високо-Брзински CMOS (HC) логика семејство.На РК семејството на логиката е оптимизиран да се работи со 5-V набавка, е ниско ниво на бучава, без карактеристика префрлување и undershoot, има ниска потрошувачка на енергија, мали размножување задоцнување, избалансирани размножување одложување и транзициски времиња, и работи во текот на еден широк температура опсег.На SN74 HC02 уред користи CMOS технологија и е балансирана излез диск.

Особините